2021

18 i 19 września br., podopieczni kola turystycznego oraz koła tanecznego naszej  placówki wzięli udział w 2-dniowej wycieczce krajoznawczej.

Pierwszego  dnia wyjazdu, uczestnicy kół zwiedzili, m.in.: Zamek w Wieliczce, oraz Zamek w Nowym Wiśniczu, gdzie wędrując po komnatach i podziemnych korytarzach, poznawali tajemnice rodów Lubomirskich, Potockich i Czartoryskich.

Dużą atrakcją była wizyta w Muzeum Pamiątek po Janie Matejce, uczestnicy wsłuchiwali się w ciekawą opowieści o dzieciństwie oraz życiu rodzinnym malarza.

W niedzielę,  zaplanowano zwiedzanie Muzeum Ratuszowe i Muzeum Miejskie w Tarnowie,   uczestnicy wyprawy oglądali zabytki sztuki sakralnej w Muzeum Diecezjalnym oraz poznali kulturę regionu podczas wizyty w Muzeum Etnograficznym.

Ostatnim etapem wycieczki był spacer po starówce oraz Parku Strzeleckim, gdzie każdy z osobna miał okazję obejrzeć Mauzoleum urodzonego w Tarnowie, polskiego bohatera gen. Józefa Bema.

GALERIA FOTO

Poprawiony ( środa, 29 września 2021 09:21 )