2021

Wychowankowie Świetlicy biorą udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Dotychczasowe działania naszej małej, jordanowskiej społeczności skupiły się m.in.: na zapoznaniu się z przedstawieniem, pt. "Niebajka o Powstaniu Warszawskim", rozmowach o bohaterstwie, śpiewaniu piosenek, w szczególności pięknej piosenki, pt. "Czy wojna jest dla dziewczyn?"
Zadaliśmy kilka ważnych pytań: czy wojna jest dla dziewczyn, czy wojna jest dla dzieci, czy wojna jest dla ludzi, czy wojna się światu nigdy nie znudzi?
Wiemy, że nie wszystkie dzieci mogą cieszyć się beztroskim dzieciństwem, ponieważ w ich kraju toczy się wojna, dlatego też korzystając z okazji już za kilka dni będziemy uczestniczyć w charytatywnej akcji "Urodziny misia Wojtka". Chcemy ufundować stypendium szkolne dla dziecka w Bejrucie. Do finansowego wsparcia tej akcji zapraszamy wszystkich wychowanków i pracowników Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana oraz naszych przyjaciół!

Poprawiony ( wtorek, 12 października 2021 07:02 )