Drodzy Wychowankowie i Rodzice!

W tym roku kolejny raz nie możemy się spotkać na wernisażu XXVI wystawy ZIMOWE KRAJOBRAZY Z KOLĘDAMI w galerii Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

Zapraszam do oglądania fotografii prac dzieci i młodzieży na stronie Muzeum od dnia 17 grudnia br.

Fragment kolędy ,,Aniołowie się radują, Pod niebiosy wyśpiewują...",  stał się motywem przewodnim tegorocznej wystawy. Autorzy prac w różnorodnych technikach plastycznych stworzyli wielobarwne portrety aniołów śpiewających, muzykujących, opiekuńczych i czuwających. Pojawiają się także bogato zdobione szopki w stylu krakowskim, szopki betlejemskie i pastelowe pejzaże zimowe obrazujące czas oczekiwania na pierwszą wigilijną gwiazdę.

W tym roku do prezentacji przyjęli zaproszenie absolwenci jordanowskiej pracowni, którzy swój talent rozwijają w szkołach artystycznych. Natalia Kaftan, Aleksandra Skrzypek, Kamil Olczyk są uczniami Zespołu Sztuk Plastycznych w Katowicach a Alicja Właszczuk jest studentką Nottingham Trend University w Wielkiej Brytanii. Emilia Skrzypek jest uczennicą 8 klasy SP w Wojkowicach.

Mam nadzieję, że prace uczestników zajęć plastycznych oraz absolwentów MDK im. dr. H. Jordana wprowadzą w nastrój świątecznej radości.

W imieniu całej społeczności naszej placówki życzę przeżywania Bożego Narodzenia w ciepłej rodzinnej atmosferze, w zdrowiu i radości.

Anna Styś

Poprawiony ( poniedziałek, 13 grudnia 2021 12:54 )