Aktualności 2022

140 dzieci brało udział w 2 turnusach półkolonii organizowanych przez naszą placówkę w okresie od 14-25.02.2022. Uczestnicy półkolonii mogli korzystać także z zaplecza sportowego Młodzieżowego Domu Kultury.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcyjnych wycieczek.

Wspólny czas pełen zabawy zaczęliśmy seansem pt. "Sing 2" w Katowicach oraz zajęciami ruchowymi w Parku Trampolin w Tarnowskich Górach.

Atrakcją dla dzieci był wyjazd do Bazyliszka czyli Parku Rozrywki „Legendia” w Chorzowie. Uczestnicy mogli korzystać z całego wachlarzu atrakcji tj.; „Game room”, „Bazyliszek”, „Gaj urwisów”, „Jarmark Kurkowo”, „Dmuchany zamek, „Wypożyczalnia gier planszowych”. Był to czas świetnej zabawy, pełen ruchu, kreatywności i wykorzystania energii na najwyższych obrotach.

Zwiedziliśmy również Palmiarnię w Gliwicach. Zobaczyliśmy palmy, które mają ponad sto lat. Różnorodność flory i fauny zachwycała dzieci. Poza egzotycznymi roślinami można było zobaczyć: akwaria z żółwiami, rybami. Dzieci podziwiały rośliny tropikalne, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce oraz wiele gatunków kaktusów. Czas upłynął bardzo miło, a jednocześnie zdobyliśmy wiedzę w atrakcyjny sposób.

Jesteśmy pewni, że dzieci będą długo wspominać wycieczkę do Izby Tradycji w Gliwicach- Bojkowie. Po przyjeździe na miejsce, już w progu "Wiejskiej Chaty", dzieci mogły poczuć atmosferę polskiej wsi. Wzrok dzieci przykuwały spacerujące po terenie posesji oswojone koty, ptactwo domowe, a nieopodal w zagrodzie i klatkach zwierzęta hodowlane: kozy oraz króliki, które miały możliwość pokarmić. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tego niecodziennego widoku. Na miejscu brały udział w warsztatach z ceramiki. Zapoznały się z historią i produkcją artystycznych wyrobów z gliny. Ważne, że każde dziecko wyjechało z Chaty z swoją własnoręcznie zrobioną miseczką i uśmiechem na twarzy.

Podczas turnusów smaczne śniadania i obiady przygotowywała dla nas Szkoła Podstawowa nr 6 za co wielkie dzięki.

Półkolonie dobiegły końca, mamy nadzieję, że jak najlepiej udało nam się spełnić oczekiwania dzieci i zapewnić im jedyną w swoim rodzaju zabawę i pozostawić wspaniałe wspomnienia.

Poprawiony ( wtorek, 01 marca 2022 12:09 )