Aktualności 2022

Informacja o Akademii Przedsiębiorczości.

11 lipca  b.r., na terenie Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich rozpoczął się I turnus letniej Akademii Przedsiębiorczości oraz II turnus półkolonii letniej.

Podczas spotkań w ramach letniej Akademii Przedsiębiorczości dzieci z siemianowickich szkół podstawowych będą miały okazję poznać specyfikę działalności  przedsiębiorstw z  terenu naszego miasta, np. firm MMJ, Adjent, Sowia 5-przedszkole ZTE Bosch, Elstan oraz uczestniczyć w zorganizowanych wyjściach np. na basen, do SCK, itp.

W sumie, z inicjatywy Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich zaplanowano 6 turnusów 1 tygodniowych. Każdy z 20 uczestników danego turnusu otrzyma śniadanie oraz obiad.

Czas trwania LAP-u zaplanowano w godzinach od 8:30 do 15:30.

Podsumowanie I turnusu półkolonii letniej (27.06-08.07.2022r.)

Zgodnie z założeniami, uczestnicy półkolonii letniej skorzystali z szeregu atrakcji, m.in. wizytacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich, pogadanki o bezpieczeństwie i bardzo mokra wodna zabawa przy sprzyjająco upalnej pogodzie. Autokarowa wycieczka do Pszczyny a tam zwiedzanie kompleksu pałacowego, parku i rynku. Zabawa w Śląskim Wesołym Miasteczku „LEGENDIA” oraz odwiedziny w chorzowskim Z O O. Zwiedzanie wystawy muzealnej w Muzeum „Willa Caro” w Gliwicach czy też w Zamku w Będzinie. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzania podziemnej trasy pod miastem, zwiedzania muzeum archeologicznego na wzgórzu zamkowym oraz poznali historię zamku jak również całego Będzina. Wycieczka do Olkusza i Sławkowa a tam spacer po rynku, zwiedzanie Muzeum Multimedialnego i podziemnej trasy pod miastem. Na zakończenie wizytacja w Papugarni CARMEN w Katowicach. Do tego - kino, basen, zabawy na świeżym powietrzu oraz smaczne obiady serwowane w pobliskiej Szkole Podstawowej Nr 6 w Siemianowicach Śląskich. Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony na zorganizowanej półkolonii  był przyjemny i zadawalający nawet dla bardzo wymagających uczestników ;). Dziś ruszamy z kolejnym turnusem – relacja niebawem.

GALERIA FOTO Z I TURNUSU PÓŁKOLONII LETNIEJ
(autor zdjęć JŻ)

Poprawiony ( czwartek, 14 lipca 2022 09:28 )