Aktualności 2022

Dnia 25 lipca kolejna grupa rozpoczyna swoją przygodę z Akademią Przedsiębiorczości. Po zajęciach integracyjnych uczestnicy odwiedzili Przedszkole przy ul. Sowiej. Praca w roli asystenta wychowawcy bardzo przypadła do gustu naszej młodzieży i odnaleźli się w niej rewelacyjnie.

Następnie uczestnicy LAP-u, udali się do Muzeum Miejskiego, gdzie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania tej instytucji kulturalnej. Pan Dyrektor w zajmujący sposób przedstawił klasyfikację zbiorów, reguły tworzenia kolekcji, funkcje, jakie pełni muzeum w społeczności lokalnej. Ostatnim punktem tego dnia była wizyta w Browarach Pałacowych mieszczących się w przepięknych wnętrzach dawnego pałacu Donnersmarcków. Dzięki uprzejmości browarników zdobyliśmy wiele informacji o produkcji piwa, mogliśmy też wejść do miejsc, gdzie piwo leżakuje w wielkich kadziach. A na koniec delektowaliśmy się....pysznymi lodami w pałacowej kawiarence.

Kolejnego dnia uczestnicy wizytowali w siedzibie firmy ZTE Bosch. W ramach wizyty mogli zobaczyć stanowisko obsługi warsztatowej, porozmawiać na temat pracy mechaników, jak również odwiedzić biuro i obserwować lokalizację samochodów ciężarowych. Następnie zawitali do Muzeum Miejskiego, by tym razem więcej czasu poświęcić na obejrzenie dwóch wystaw: "Wnętrza mieszkalne i gospodarcze w I połowie XX w." oraz

"Z dziejów Siemianowic Śląskich". Po wizycie w muzeum nadmiar energii został wykorzystany na gry i zabawy na sali sportowej oraz  na basenie "Michał", gdzie jedni doskonalili technikę pływania, inni "okupowali" zjeżdżalnię.

Środa była dniem, w którym gościliśmy na terenie MDK Jordan przedstawiciela firmy MMJ z Siemianowic Śląskich. Na początku uczestnicy AP pozyskiwali informację na temat profilu firmy, która zajmuje się dostarczaniem multimedialnej światłowodowej sieci. Później, w części praktycznej, każdy uczestnik miał możliwość samodzielnego wykonania patchcorda internetowego.

Tradycyjnie nie mogło nam zabraknąć czasu na gry i zabawy na terenie ośrodka, spacer do Parku "Rzęsa" oraz wizytę na basenie w Michałkowicach.

Czwartek zdecydowanie był dniem sportowym - dużo frajdy sprawił uczestnikom pobyt na pięknym basenie Miejskiej Pływalni. Później czekała na nich wizyta w równie pięknych wnętrzach Siemianowickiego Centrum Kultury "Zameczek". Z niecierpliwością zebrani oczekiwali na wejście do escape-roomu. Wyzwanie, przed którym stanęli było naprawdę trudne, jednak logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz zespołowa praca przyniosła doskonałe rezultaty i udało się zdobyć hasło i opuścić pomieszczenie przed upływem wyznaczonego czasu. Była też okazję aby pograć w gry planszowe, odwiedzić Skarbnika i skorzystać z placu zabaw.

Piątek to ostatni dzień przygody z Akademią Przedsiębiorczości. Na ten dzień zaplanowano wizytę w Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie. Uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a także wysłuchali ciekawej prelekcji na temat historii miasta, jego herbu oraz współczesnego funkcjonowania Urzędu Miasta. Poszerzyli swoje wiadomości na temat działalności Rady Miasta.

Pozostały czas młodzież spędziła aktywnie najpierw sprawdzając swoje umiejętności w kręgielni, później spacerując w parku bytkowickim i parku "Pszczelnik"

Podsumowując: to był tydzień pełen atrakcji. Poznawaliśmy sposoby funkcjonowali firm o różnych profilach działalności oraz instytucji kulturalnych, ale mieliśmy też czas na zabawę, wypoczynek i nawiązywanie nowych kontaktów.

GALERIA FOTO

Poprawiony ( piątek, 29 lipca 2022 12:01 )