Aktualności 2023

17.04.2023 roku w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich miał miejsce występ wychowanków Koła Kształtowania Kluczowych Kompetencji w ramach zorganizowanej wystawy w Galerii Multimedialnej - "Anna Frank - losy dzieci w czasie wojny". Odbywa się ona we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im dr.H. Jordana oraz panem Edwardem Skubiszem, przedstawicielem fundacji Dom Anny Frank. Celem wystawy jest przybliżenie tematyki II wojny światowej i Holokaustu oraz przedstawienie różnych postaw ludzi wobec okresu zagłady.

Nasi wychowankowie zaprezentowali piosenkę pt. "Modlitwa o pokój". Solistą był drugoklasista Leon Korek, który w przejmujący sposób wyśpiewał ważne treści. Natomiast uczennica klasy czwartej, Hanna Strażecka-Cichy, pięknie przeczytała fragmenty "Dziennika Anny Frank". Swój program zaprezentowali również uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach. Ich interpretacja "Wspomnień dzieci Holokaustu" była bardzo przejmująca. Po części artystycznej mieliśmy okazję zwiedzić wystawę. Dziękujemy pani wicedyrektor MDK Agnieszce Michulec za wprowadzenie nas w tematykę wystawy oraz zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu. Było to dla nas ważne i pouczające doświadczenie oraz wspaniała lekcja historii.

Poprawiony ( wtorek, 18 kwietnia 2023 12:03 )