Aktualności 2023

7-8 grudnia br.,  wzięliśmy udział w wycieczce na Dolny Śląsk. Tematem przewodnim były zbliżające się święta. Pierwszym punktem na mapie wyjazdu był Paczków, miasto ze względu na świetnie zachowane zabudowania obronne nazywane polskim Carcassonne. Po spacerze po paczkowskim rynku, uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum gazownictwa. Kolejną atrakcją była wizyta w Piernikarni Śląskiej w Niemczy. W niemczańskim muzeum wysłuchaliśmy opowieści na temat tradycji piernikarskich na Dolnym Śląsku oraz wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których wg XIII - wiecznych receptur przygotowywaliśmy pierniki. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki był spacer po pięknie oświetlonym zabytkowym bielawskim rynku. Po wyczerpującym dniu uczestnicy wycieczki udali się do hotelu  w Bielawie, gdzie zostali rozlokowani w dwóch budynkach pałac i rezydencja, położonych w zabytkowym parku.

Drugiego dnia po pysznym śniadaniu uczestnicy wycieczki zwiedzali ząbkowicki rynek, podziwiając Krzywą Wieżę, drugą najbardziej krzywą budowlę po wieży w Pizie (odchylenie 2, 14m). Ciekawym doświadczeniem była wizyta w ząbkowickim muzeum, gdzie wszyscy zebrani wysłuchali mrożących krew w żyłach opowieści oraz zwiedziliśmy laboratorium dr. Frankenstaina. Ostatnim punktem była wieczorna wizyta na opolskim jarmarku bożonarodzeniowym.

GALERIA FOTO

Poprawiony ( wtorek, 12 grudnia 2023 14:21 )