Aktualności 2014

W dniu 16.06.2014 r. w Szkole Podstawowej numer 6 w Siemianowicach Śląskich odbył się XIV Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta. Organizatorem Turnieju jest Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. Henryka Jordana. Przez cały rok szkolny uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 6 uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego. Realizują w ten sposób autorski program w zakresie tańca towarzyskiego. Podsumowaniem ich całorocznej pracy jest udział w Turnieju Tańca.   Dzieci startowały w dwóch kategoriach wiekowych. W przerwach, kiedy obradowało Jury wystąpiły Zespoły Taneczne działające w Młodzieżowym Domu Kultury: Kleksik Panopticum, Impuls i Impulsik.

W kategorii młodszej (klasy drugie) zwycięzcami zostały następujące pary:

• I Miejsce: Nikola Stolarczyk i Klaudiusz Niesłony
  • II Miejsce: Katarzyna Widera i Szymon Kondracki
  • III Miejsce: Martyna Goleszna i Łukasz Czaplicki
  • IV Miejsce: Ksenia Jędrzejczyk i Patryk Kurgan
  • V Miejsce: Zuzanna Żebrowska i Krzysztof Bogucki
  • VI Miejsce: Dominika Rzeźniczek i Dominik Kolbusz

W kategorii starszej( klasy trzecie i drugi rok nauki) zwyciężyły następujące pary:

• I Miejsce: Zofia Kowalczyk i Kacper Matys
  • II Miejsce: Wiktoria Bielec i Jan Seger
  • III Miejsce: Marta Tomaszewska i Rafał Delung
  • IV Miejsce: Wiktoria Fricke i Dominik Modlisz
  • V Miejsce: Martyna Krzysztofik i Jakub Słowiński
  • VI Miejsce: Natalia Lewandowska i Dawid Woźniak

ŚmiechWszystkim zwycięzcom gratulujemy.Śmiech

Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi za Puchary ufundowane dla zwycięzców i objęcie Patronatem Turnieju, Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 6 za pomoc i udostępnienie sali. Dziękujemy również za pomoc i wsparcie Pani Małgorzacie Pichen wraz z  pracownikami Wydziału Kultury , Promocji i Sportu.

A my już dzisiaj zapraszamy za rok na XV Turniej Tańca Towarzyskiego.

Poprawiony ( wtorek, 24 czerwca 2014 09:08 )