Aktualności 2014

Trwają półkolonie w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana. Od 30 czerwca do 11 lipca niemal setka dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczy zajęciach przygotowanych w ramach akcji letniego wypoczynku w miejscu zamieszkania. 14 lipca kolejnych sześć grup rozpocznie drugi dwutygodniowy turnus półkolonii dla najmłodszych siemianowiczan.

Podczas wakacyjnego wypoczynku dzieci skorzystały z wielu atrakcji. Do tej pory zobaczyły m.in. ZOO w Chorzowie, kompleks parkowy w Świerklańcu, zagrodę żubrów i skansen w Pszczynie, skansen w Chorzowie. Odbyła się całodniowa wycieczka do Wisły i Ustronia, gdzie koloniści zobaczyli rezydencję prezydenta RP, skocznię, rynek, zaporę w Czarnem, wjechali na szczyt Czantorii.

Koloniści poznają podczas wakacji historie i tradycje swojego miasta: uczestnicy odwiedzili Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich, Straż Pożarną. W czasie półkolonii dzieci miały zajęcia sportowe w salach gimnastycznych, na basenie oraz uczestniczyły w turnieju przygotowanym przez studentów AWF i dr. J. Polechońskiego pod hasłem „Każde dziecko dobrym sportowcem”. Przewidziano także wyjazd do kina, zabawę taneczną, zajęcia plastyczne.

Najmłodsi siemianowiczanie każdego dnia mają zagwarantowany także posiłek – obiad w restauracji „Piast”. Wakacje w mieście to udany wypoczynek dla każdego ucznia.

Poprawiony ( środa, 09 lipca 2014 11:36 )