Aktualności 2015

Właśnie otrzymaliśmy informację od Pana Antoniego Lipka /Prezesa Śląskiego Stowarzyszenia Kulturalne Osób Niepełnosprawnych/ - dotyczącą eliminacji V finału promocji regionu i twórczości śląskiej w środowisku zintegrowanym.

Owe eliminacje odbyły się  w Siemianowickim Centrum Kultury - Willa Fitzera, ich zakończenie przypadło na 20 kwietnia br. Nie brakowało emocji.

Konkurs czytelniczy o tytuł Miłośnika Literatury, rzeźbiarstwo , rękodzieło, sztuka plastyczna, poezja, fotografia w tym finale, pokazało jak wielka i piękna
jest twórczość mieszkańców, miłośników sztuki. Eliminacje zakończyła młodzież w kategorii estradowej /i tu znajdziemy uczestników zajęć Pani Bogumiły Kliś z MDK Jordan/, przynosząc kolejne wrażenia mając na uwadze ich przygotowanie.
Laureatów poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 27 kwietnia 2015, w SCK Park Tradycji o godz.16,00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

Najlepszy wykonawca: Urszula Kozielska.
I miejsce: Marzena Andrzejczak.
II miejsce: Karolina Kowalska.
III miejsce: Sandra Pietroniec.
Wyróżnienie publiczności: Sylwia Ciesielska.

Zapraszamy w imieniu Pana Antoniego Lipka na galę w poniedziałek do Parku Tradycji o godz.16,00. Laureaci koncertują po 2 utwory. Na scenie będzie też instrument klawiszowy. Granty wręczać będzie Prezydent Miasta i senator Leszek Piechota.

Poprawiony ( czwartek, 07 maja 2015 14:36 )