Aktualności 2015

Zakończył się I turnus półkolonii organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich.

Codziennie, przez dwa tygodnie, dzieci w wieku szkolnym  korzystały z wypoczynku, bawiły się, uczyły i aktywnie wypoczywały.

W sumie w półkolonii uczestniczyło 100 dzieci.

Letnie półkolonie przepełnione były wycieczkami, zabawami oraz spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Prowadzone wszelakie zajęcia - gry, zabawy, zajęcia

plastyczne, wyjazdy na wycieczki, szczególny nacisk kładły na aktywny wypoczynek poprzez zajęcia sportowo-ruchowe.

Wśród  wielu atrakcyjnych wyjazdów możemy wymienić m.in.: chorzowskie ZOO i skansen, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, gdzie dzieci zapoznały się podczas wystaw multimedialnych z historią  regionu, znaczeniem węgla i pracy na kopalniach dla rozwoju regionu, poznały przesądy i zabobony ludowe. Wycieczka do Gliwic, gdzie w Muzeum Zamkowym dzieci poznały prehistorię ziem śląskich, wraz z przewodnikiem zwiedzały miasto śladami dawnych murów miejskich.  W Villi Caro poznały życie codzienne bogatych mieszkańców miasta w XIX w. Zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu. Przewodnik zapoznał dzieci z historią średniowieczną i nowożytną, oraz życiem codziennym w tym okresie, średniowieczna warownia na górze Birów, gdzie zapoznano uczestników z organizacją średniowiecznego obozu warownego. Wyjazd do Piekar Śląskich, wejście na historyczny Kopiec Wyzwolenia, usypany z okazji powrotu do Polski w 1921r.- podziwianie panoramy i zabawa na świeżym powietrzu. Pobyt w Radzionkowie na Księżnej Górze - park linowy i plac zabaw. Zwiedzanie parku w Świerklańcu, spacer śladami rodu Henckel von Donnersmarck i białej damy.

Odbywały się również atrakcyjne zajęcia w mieście: zajęcia na basenach, wyjścia do kina, zwiedzanie i zajęcia plastyczne w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich,zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zajęcia sportowe w salach gimnastycznych Szkoły Podstawowej nr 6 i Miejskiego Gimnazjum nr 4.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

ZOBACZ PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA

Poprawiony ( poniedziałek, 13 lipca 2015 10:17 )