Aktualności 2015

W dniach od 12 do 26 lipca 2015 r. uczestniczyłyśmy w 42 Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce – 2015” w Kielcach.   Po dotarciu do Kielc zostałyśmy zakwaterowane w Obozie nr 2 mieszczącym się w Domu Studenta „Bartek”.

Już w trzecim dniu pobytu odbyły się prezentacje konkursowe zespołów tanecznych w Kieleckim Centrum Kultury. Kleksik zatańczył dwie etiudy: Serce w ogniu i W objęciach snu. Wyniki tych prezentacji zostały ogłoszone dopiero w trakcie koncertu galowego w ostatnim dniu festiwalu.

Ciekawym punktem programu Festiwalu był tradycyjny korowód festiwalowy, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy Festiwalu. Po przejściu głównymi ulicami Kielc na Kieleckim Rynku Prezydent Kielc wręczył przedstawicielom młodych artystów symboliczne klucze do miasta. Idąc w korowodzie wykrzykiwałyśmy hasła promujące nasz Zespół, MDK i nasze miasto.

W trakcie Festiwalu uczestniczyłyśmy w warsztatach tanecznych z tańca jazzowego prowadzonych przez  Pana Tomasz Rowińskiego,  tańca klasycznego prowadzonych przez Panią Agatę Bialobrzeską- pedagoga Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz  z tańca współczesnego  prowadzonego przez byłego tancerza Opery Bałtyckiej w Gdańsku – Pana Sebastiana Białobrzeskiego. Podsumowaniem tych warsztatów były krótkie układy choreograficzne, który tańczyłyśmy w Koncercie galowym – 42 Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce – 2015” .

Koncert Galowy Laureatów odbył się na Kieleckiej Kadzielni w godzinach wieczornych w dniu 25 lipca. Każdy nagrodzony zespół, który bierze udział w Koncercie

Galowym przedstawia jeden fragment swojego układu tanecznego. Zespół Taneczny Kleksik zdobył Srebrną Jodłę Festiwalu. Naszym sukcesem cieszyli się również rodzice, którzy licznie (specjalnie na tę okazję nawet z całymi rodzinami) przyjechali z Siemianowic Śląskich.

Przeżyłyśmy wspaniałe dwa tygodnie z muzyką i  tańcem.

 

Zobacz foto!

Poprawiony ( czwartek, 06 sierpnia 2015 12:29 )