Aktualności 2013

9 stycznia br. w Muzeum Miejskim odbył się koncertwieczró kolędowo noworoczny, który to uczestników zajęć muzycznych z Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi wprowadził w szczególny i radosny nastrój.

Na wstępie Ania Majchrowska zagrała na fortepianie średniowieczną kolędę „Adeste Fideles”, po czym podopieczni Bogumiły Kliś: Alicja Bednarczyk, Urszula Kozielska, Marlena Chajewska, Marzena Andrzejczak, Sandra Pietroniec,  Rafał Kura, Nadia Jarzembowska i Dawid Dubiel wykonali tradycyjne kolędy oraz piosenki świąteczne w nowych, wpadających w ucho aranżacjach.

Podopieczni Pawła Stawarza : Justyna Ciesielska, Nikola Pawłowska, Adam Adamiec i Przemysław Rosiński dopełnili nastroju kolędowego przy akompaniamencie fortepianowym.

W drugiej części wieczoru Przemysław Duda grający na skrzypcach i Paweł Stawarz na wibrafonie elektronicznym KAT, po wykonaniu własnych opracowań tematów świątecznych, zachęcili młodą publiczność wraz z osobami dorosłymi – wiceprzewodniczącym Rady Miasta Jackiem Rzepczykiem, dyrektor MDK Joanną Książek – Gul, instruktorem MDK Anną Styś, panią Anną Witko z UTW oraz wieloma rodzicami młodych artystów, do aktywnego uczestnictwa w koncercie.

Ogromną wesołość wywoływały czasem pierwsze dla niektórych kontakty z instrumentami perkusyjnymi - kongami, marakasami, shakerami. Potwierdził się fakt, że nic tak bardzo nie zacieśnia więzów rodzinnych i towarzyskich jak wspólne muzykowanie – czasem nie do końca precyzyjne, ale za to z ogromną dawką uśmiechu i szczerego zaangażowania.

K. Hadasz

Poprawiony ( wtorek, 15 stycznia 2013 08:11 )