Aktualności 2012

Trudna tematyka konkursu wynikająca z jego założeń to martyrologia więźniów w byłym niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym KL Auschwitz - Birkenau, zagłada narodu żydowskiego - Holocaust, śmierć i cierpienie Polaków, Rosjan, Romów i innych narodowości, tragiczny los dzieci i młodzieży w obozie, solidarność obozowa, odwaga więźniów podczas nielicznych udanych ucieczek. Konkurs daje autorom prac możliwość złożenia hołdu pomordowanym i tym , którzy ocaleli. Stwarza też możliwość przedstawienia swoich marzeń o lepszym świecie - bez agresji, ksenofobii, rasizmu, ludobójstwa, o świecie pełnym miłości i ciepła.
Uroczystemu podsumowaniu konkursu, które odbyło się w Teatrze Małym w Tychach towarzyszyły relacje i wspomnienia byłych więźniów Jerzego Marii Ulatowskiego nr 192823 oraz urodzonej w obozie Barbary Puc nr 79496. Wszystkie wspomnienia były bezcenna lekcją historii dla młodzieży i nauczycieli.
Na konkurs wpłynęły 875 prac z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Czech , Francji, Włoch. 3 prace naszych wychowanków zostały zakwalifikowane do wystawy.

Wyróżnienia zdobyły: ALICJA WŁASZCZUK i AGATA PIASZCZYŃSKA

Poprawiony ( poniedziałek, 03 kwietnia 2017 10:46 )