Aktualności 2013
25 lutego br., odbył się Koncert Finałowy I Regionalnego Walentynkowego Konkursu Wokalnego w Parku Tradycji. Spośród 14 finalistów wyłoniono laureatów, którym przyznano cenne nagrody ufundowane przez sponsorów, m.in.: Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Pana Jaceka Guzego, firmę Johnson Controls Siemianowice Śląskie oraz Pana Jakuba Różanka dyrektor Ośrodka pod Arkadami w Mszanie Dolnej.
 Występy wokalne o tematyce miłosnej zostały ubarwione prezentacjami zdjęć udostępnionych przez fotografów: Grzegorza Koźlickiego, Michała Marca, Pawła Szałankiewicza i Damiana Sprota, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i życzliwą pomoc.
W roli konferansjerów wystąpili Ula Kozielska i Rafał Kura, którym serdecznie gratulujemy profesjonalnego zachowania na scenie.
 Jury obradowało w składzie:
  • Agnieszka Adamczewska - wokalistka, finalistka programu „Bitwa na Głosy” w TVP 2. W roku 2011 zajęła III miejsca w plebiscycie Człowiek Roku Siemianowic Śląskich. Laureatka wielu konkursów regionalnych i ogólnopolskich.
  • Jarosław Janik – perkusista, utalentowany pedagog, na co dzień muzyk pracujący w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i w Młodzieżowym Domu Kultury w Siemianowicach Śląskich.
  • Przemysław Borowiecki – perkusista, muzyk takich zespołów jak Stonka, Abradab. Współpracował m.in: z Herbem Robertsonem, Antonim Gralakiem, Piotrem Wojtasikiem i wieloma innymi muzykami. Uznawany za najoryginalniejszego perkusistę młodego pokolenia.

Kategoria gimnazjum:

• I miejsce - Anna Hrabia z Zespołu Szkół nr 7, Gimnazjum nr 7 w Siemianowicach Śląskich z piosenką "Your song" Eltona Johna;
  • II miejsce - Zuzanna Czyż z  Zespółu Szkół Sportowych Gimnazjum nr 1 w Siemianowicach Śląskich z piosenką "You lost me" Christiny Aguilery;
  • III miejsce - Magdalena Dereniowska z Sosnowieckiego Ogniska Muzycznego z piosenką "Wiem, że jesteś sam" Anny Wyszkoni;

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

• I miejsce - Małgorzata Pieniążek z Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach z piosenką "Byłam różą" Kayai i Bregovica;
  • II miejsce - Laura Brol z Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach filia w Radzionkowie z piosenką „Dream a little dream of me” Louisa Armstronga;
  • III miejsce - Magdalena Minnicka z  Siemianowickiego Centrum Kultury w Siemianowicach Śląskich z piosenką "Nie w czas" Georginy Tarasiuk;
Składamy podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia imprezy, a których pracy nie było widać patrząc z perspektywy publiczności.
Do zobaczenia za rok !!!

Poprawiony ( wtorek, 26 lutego 2013 13:15 )