Aktualności 2017

Już od 22 lat w okresie przedświątecznym gościmy w naszym Muzeum prawdziwe tłumy dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach artystycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. H. Jordana – wraz z rodzicami i dziadkami.

Wczorajszy wernisaż przebogatej kolorystycznie wystawy świątecznej był miłym tego potwierdzeniem; wszystkich zgromadzonych serdecznie powitały Agnieszka Michulec – wicedyrektor MDK oraz Danuta Sobczyk – pełnomocnik ds. rodziny, życząc radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

O przepięknej wystawie, na której znalazły się również prace absolwentów (obecnie studentów ASP) koła plastycznego opowiedziała prowadząca zajęcia Anna Styś, która zaprosiła również do tradycyjnego mini-kiermaszu ozdób choinkowych wykonanych przez młodych plastyków.

Pierwszym punktem muzycznym były kolędy brawurowo wykonane przez najmłodszych - podopiecznych Ewy Mleczko, po których wystąpili nieco starsi uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez Pawła Stawarza.

W drugiej części wieczoru na zmianę wykonywali przygotowane utwory świąteczne wokaliści przygotowani przez Bogumiłę Kliś oraz uczestnicy zajęć gry na keyboardzie i fortepianie w MDK.

Jak zwykle wszyscy wykonawcy byli owacyjnie oklaskiwani przez publiczność, co w przypadku najmłodszych debiutantów było szczególnie potrzebne dla przezwyciężenia artystycznej tremy.

Wystawa „Zimowe krajobrazy z kolędami” gościć będzie w naszej muzealnej galerii „Po Schodach” do początku lutego przyszłego roku.

Już dzisiaj pragniemy poinformować o koncercie noworocznym w dniu 10 stycznia z udziałem starszych wokalistów MDK; gościem specjalnym będzie formacja „GadMuTrio” w składzie Michał Gasz - wieloletni solista chóru Piotra Rubika, Adam Rybak – wirtuoz instrumentów klawiszowych, dawny podopieczny MDK oraz Tomasz Mucha – uznany skrzypek współpracujący z wieloma formacjami jazzowymi. Serdecznie zapraszamy☃☃☃

Prezentacja prac plastycznych wykonanych przez wychowanków kół plastycznych A. Styś:

• Dominika Szweda - Absolwentka MDK im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich; Absolwentka Liceum Plastycznego w Katowicach;  II Rok Polityka Śląska W Gliwicach;  Wydział Architektura
  • Alicja Właszczuk - Absolwentka MDK im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich;  II Klasa LO VIII Im. Marii Curie-Skłodowskiej
  • Julia Pilecka - Absolwentka MDK im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich;  Absolwentka Liceum Plastycznego w Katowicach; V Rok Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach Wydział Grafika
  • Aneta Marszałek - Absolwentka MDK im. dr. H. Jordana W Siemianowicach Śląskich;  Absolwentka Liceum Plastycznego w Katowicach; IV Rok Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach; Wydział Malarstwa
  • Kinga Blaszko - Absolwentka MDK im. dr. H. Jordana W Siemianowicach Śląskich;  Absolwentka Liceum Plastycznego w Katowicach; Politechniki Śląskiej Wydział Architektura Wnętrz;  Uniwersytet Śląski Wydział Grafika

FOTO z IMPREZY!

Poprawiony ( środa, 03 stycznia 2018 14:08 )