Aktualności 2018

10 stycznia br., odbył się "Koncert noworoczny w Muzeum” z udziałem gościa specjalnego - formacji Gad Mu Trio w składzie: Michał Gasz – śpiew, Adam Rybak – instrumenty klawiszowe, Tomasz Mucha – skrzypce oraz uczestników kół działających w  MDK im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich.

O talencie siemianowickiej młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana mogliśmy nie jeden raz przekonać się naocznie (i nausznie), gdyż koncertują w naszym mieście często, systematycznie i – co najważniejsze – z dużym powodzeniem. Dlatego też bywalcom siemianowickich imprez kulturalnych nie trzeba ich zbytnio przedstawiać. W tegorocznej edycji udział w koncertowaniu wzięli wokaliści /instruktor - Bogumiła Kliś/, uczestniczki zajęć kółka gry na organach /instruktor - Krystian Hadasz/. W tle odbyła się prezentacja prac plastycznych absolwentów Pani Anny Styś - instruktor zajęć plastycznych.

Gad Mu Trio - zespół powstał w 2010 roku. Wszystko zaczęło się od stworzenia projektu kolędowo-pastorałkowego, prezentującego współczesne i dość zaskakujące wersje popularnych, świątecznych utworów. Z czasem powiększyła się paleta prezentowanych przez zespół barw o standardy jazzowe oraz własne kompozycje. W roku 2012 zespół zaproponował zupełnie inne spojrzenie na muzykę zespołu The Beatles, proponując nowe, jazzująco - funkujące wersje przebojów „czwórki z Liverpoolu”.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w corocznym noworocznym kolędowaniu.

FOTO GALERIA!

Poprawiony ( piątek, 12 stycznia 2018 23:15 )