Aktualności 2018

28 marca 2018 roku w Teatrze Małym w Tychach odbył się finał XX Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS". Od początku konkurs organizowany jest Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach przy ścisłej współpracy z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Instytutem Pamięci Narodowej w Katowicach, Zarządem Wojewódzkim Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem, Zarządem Głównym Stowarzyszenia Więźniów - Byłych Dzieci Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych.
Organizatorom konkursu od zarania przyświecają te same cele: szerzenie prawdy o niemieckich, nazistowskich obozach śmierci, opartej na wiedzy historycznej i świadectwie Ocalonych oraz kultywowanie pamięci i szacunku wobec ofiar i narodów, których udziałem była masowa zagłada.

Na konkurs wpłynęło 606 prac z Polski, z Czech, Słowacji, Ukrainy, Włoch.

Kwalifikację do wystawy zdobyli: JULIA MIŁEK, JOANNA PESEL, SZYMON MAMOK.

Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się DOMINIKA RÓG.

Gratulacje!

Poprawiony ( poniedziałek, 23 kwietnia 2018 11:00 )