Aktualności 2013
21 marca w Teatrze Małym w Tychach  odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, otwarcie wystawy jubileuszowego XV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Ludzie ludziom zgotowali ten los".
Celem konkursu jest szerzenie prawdy i wiedzy historycznej o Auschwitz i Holokauście, upamietnienie Ofiar i  narodów masowej zagłady oraz refleksje młodzieży w formie artystycznej słów Zofii Nałkowskiej "Ludzie ludziom zgotowali ten los".
Na konkurs wpłynęło 850 prac z Polski, Białorusi, Ukrainy, Włoch, Czech. Wsród laureatów znalazły się nasze uczestniczki zajęć plastycznych pod kierunkiem Anny Styś:
 
  • DOMINIKA SZWEDA ( zdobyła wyróżnienie )
  • WIKTORIA HARWATH ( zdobyła kwalifikacje do wystawy) 

Po uroczystym koncercie, w którym uczestniczyli "świadkowie czasu" - byli więźniowie KL Auschwitz Birkenau,  laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni do zwiedzenia Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.

Była to dla nas wzruszająca lekcja historii inspirujaca myśli, refleksje i kultywująca szacunek dla narodów, których udziałem była masowa zagłada w nazistowskim obozie koncentracyjnym.
Organizatorom konkursu dziekujemy!!!

Poprawiony ( piątek, 29 marca 2013 08:00 )