Aktualności 2018

Wakacje bardzo szybko minęły, a wraz z nimi półkolonie w MDK im. dr. H. Jordana.

Ostatni, czwarty turnus półkolonii był jak zwykle aktywny. Podczas turnusu uczestnicy wypoczynku zwiedzili wiele ciekawych miejsc - łącząc zabawę, naukę i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Dzieci bawiły się świetnie na basenach tj. Kompleks „Michał”, „Pszczelnik” oraz Pływalni Miejskiej. Byli widzami w kinie w Parku Tradycji oraz brali udział w zajęciach zorganizowanych w Skansenie w Chorzowie.

Zwiedzali miejsca kultury tj. Pałac Mieroszewski, Zamek w Pszczynie, Muzeum Śląskie. Bawiły się na placach zabaw w Wojkowicach, Będzinie, na Księżej Górze. Spacerowali w Świerklańcu oraz Chorzowie zwiedzając stadion Śląski,  mieli okazję przejechać się kolejką linową „Elka”. Uczestniczyli w prawdziwej szychcie pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu oraz zwiedzali nowo wyremontowaną Palmiarnię w Gliwicach.

Czas na półkoloniach bardzo szybką upłynął. Do zobaczenia w przyszłym roku.