Aktualności 2013

W dniu 25.06.2013 r. odbył się już XIII Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

Co roku dzieci uczestniczące w zajęciach z tańca towarzyskiego w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich mają okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Turnieju, który gościnnie odbywa się na terenie Szkoły Podstawowej nr 6.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach. Grupa pierwsza, to dzieci, które uczęszczały na zajęcia tylko przez jeden rok, natomiast grupa druga, to dzieci tańczące już dwa lata. Puchary dla zwycięzców zostały ufundowane przez Pana Prezydenta Jacka Guzego.

Podczas Turnieju, w czasie, kiedy obradowali jurorzy, zaprezentowały się publiczności zespoły taneczne działające w Młodzieżowym Domu Kultury: Impuls- grupa młodsza i starsza, Kleksik, Kleks i Panopticum.

Zwycięzcy Turnieju I stopnia:

I miejsce:  Zofia Kowalczyk i Kacper Matys

II miejsce: Wiktoria Fricke i Dominik Modlisz

III miejsce: Marta Tomaszewska i Rafał Delung

IV miejsce: Karolina Bogucka i Paweł Polechoński

V miejsce: Wiktoria Bielec i Jan Seger

VI miejsce: Martyna Krzysztofik i Jakub Słowiński

Zwycięzcy Turnieju II stopnia:

I miejsce: Julia Pieszur i Kordian Pichen

II miejsce: Julia Miłek i Kordian Kozak