Aktualności 2020

18 lutego br., w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana odbył się miejski etap 65 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Mały OKR.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Głównym założeniem prezentacji jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji i krzewienie zamiłowania do literatury pięknej.

Do turnieju recytatorskiego zgłosiło się 28 uczniów ze SP Nr 1, 3, 6, 11, 13, 16 i PSP "Arkona".

W najmłodszej grupie wiekowej uczniowie najczęściej wybierali znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy.

Starsi uczestnicy recytowali utwory polskich noblistów w dziedzinie literatury - Stanisława Reymonta, Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Młodzi recytatorzy prezentowali także utwory klasyków polskiej literatury - Henryka Sienkiewicza, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima, Zbigniewa Herberta.

Jury w składzie:

• Agnieszka Michulec,
  • Jan Litwiński,
  • Mirosław Domin

dokonało oceny prezentacji według kryteriów doboru repertuaru, interpretacji utworu, kultury słowa, dykcji, emisji oraz ekspresji i wyłoniło laureatów:

W kategorii klas I - III

• I miejsce ZUZANNA ŻEGOLEWSKA  SP 3
  • II miejsce ANTONINA BAŃCZYK PSP "ARKONA"
  • III miejsce JAGODA KOWALKOWSKA SP 6

W kategorii klas IV - VI

• I miejsce BARTOSZ LESIK SP 16
  • II miejsce PIOTR FLAGA SP 1
  • III miejsce ŁUKASZ BIGAS SP 1

W kategorii klas VII - VIII

• I miejsce BARBARA PECKA SP 1
  • II miejsce BIANKA NOWAK SP 16
  • III miejsce MARTYNA WYPIÓR SP 6

Uczestnicy konkursu po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznali Nagrodę Publiczności, która trafiła do PIOTRA FLAGI z SP Nr 1.

Laureaci maratonu recytatorskiego otrzymali dyplomy i statuetki ufundowane przez organizatora konkursu, a zdobywcy I miejsc w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować miasto Siemianowice Śląskie w etapie regionalnym OKR w Teatrze Korez w Katowicach. Życzymy powodzenia!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz nauczycielom za pielęgnowanie wśród dzieci i młodzieży kultury języka ojczystego.

GALERIA FOTO

Poprawiony ( środa, 19 lutego 2020 08:36 )