Aktualności 2013

Zespół Taneczny KLEKS został zaproszony na XVIII Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej "Razem we Wspólnej Europie" - Monachium 2013, który odbywał się w dniach od 20 do 23 września.

W festiwalu tym uczestniczyli laureaci Międzynarodowych Festiwali z Polski i Niemiec. W pierwszym dniu pobytu Zespół wystąpił podczas koncertu na Polsko-Niemieckim Wieczorze Integracyjnym z etiudą taneczną „Głos z oddali”. Koncert Galowy Festiwalu "Razem we wspólnej Europie” odbył się w sobotę w Sali Anton-Fingerie-Bildungszentrum w Monachim. Podczas Koncertu Zespół zatańczył trzy układy taneczne:

  • „Otulone srebrną mgłą”,
  • „Uwolnijmy marzenia” i
  • „Przeobrażenia".

Występ bardzo podobał się uczestniczącej w koncercie Polonii. Długie brawa to potwierdziły.

Ostatni dzień pobytu to udział w Paradzie folklorystycznej otwierającej Oktoberfest. Dziewczęta wystąpiły w strojach ludowych z różnych regionów Polski. Prawie siedmiokilometrową trasę przemarszu pokonały w towarzystwie innych zespołów z Polski oraz specjalnie przygotowujących się na to święto przedstawicieli różnych zespołów niemieckich i zagranicznych. Idąc w Paradzie dziewczęta tańczyły i pozdrawiały siedzących na trybunach widzów nie tylko z Niemiec, ale wielu innych krajów również pozaeuropejskich.

Poprawiony ( środa, 25 września 2013 10:05 )