2021

W dniach 04.01-15.01.2021 w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich, zgodnie z wymogami sanitarnymi i wszelkimi obostrzeniami zorganizowano zimowy wypoczynek w formie półkolonii dla 40 uczestników z klas I-IV.

Była to najmniejsza forma wypoczynku zorganizowana w tutejszej placówce na przestrzeni lat.

Zajęcia odbywały się w formie stacjonarnej, przeprowadzane na terenie placówki oraz gościnnie w Szkole Podstawowej Nr 6.

Uczestnicy zajęć chętnie brali udział w grach i zabawach ruchowych oraz zajęciach artystycznych. Aktywnie brały udział w dodatkowych zajęciach zorganizowanych przez znanych już nam pracowników "Jordanu", m.in.: bardzo chętnie, uczestnicy wypoczynku przystąpili do rywalizacji w nauce/zabawie języka angielskiego. Wygrana przypadła naszej podopiecznej Vanessie. Zdobyła tytuł Mistrzyni zapamiętywania angielskich słówek oraz przepiękny, piernikowy świecznik.

Z dodatkowych atrakcji możemy wspomnieć o zorganizowaniu świątecznego kina, profesjonalnych zajęć ZUMBY czy ciekawych spotkań i pogawędek na temat bezpieczeństwa poruszania się na drodze czy o trudach pracy Strażaka - z tego miejsca, serdecznie dziękujemy za wsparcie i uatrakcyjnienie wypoczynku Miejskiej Komendzie Policji oraz Straży Miejskiej.

Wielką radość nam wszystkim sprawiła możliwość zabawy na śniegu, rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana czy jazda na sankach.

Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie.

Mamy nadzieję, że wszyscy i w znacznie liczniejszym gronie spotkamy się na kolejnych półkoloniach - odliczamy czas do wakacji.

Tymczasem zapraszamy do galerii foto.

Poprawiony ( piątek, 15 stycznia 2021 17:52 )