KLAUZULA INFORMACYJNA NA TEMAT ZDJĘĆ/FILMÓW UPUBLICZNIANYCH PRZEZ PLACÓWKĘ,
TJ.
MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY IM. DR. H. JORDANA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

PODSTAWA PRAWNA:

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – dalej RODO – wizerunek jest daną osobową, dlatego podlega ochronie na zasadach zawartych w RODO.

Informujemy, że podczas wydarzeń/imprez organizowanych lub wspieranych przez Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich, mogą być wykonywane, a następnie upubliczniane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych.

Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo Państwa danych.

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH jest Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich, z siedzibą przy ul. Chopina 2 (41-100) Siemianowice Śląskie;

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH (kontakt)- Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wizerunek będzie przetwarzany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w celu dokumentowania, archiwizowania i rozpowszechniania informacji o działaniach podejmowanych lub wspieranych przez Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich.

Dane w postaci wizerunku mogą być upubliczniane na stronach internetowych oraz na profilach Fb, w mediach społecznościowych, a także udostępniane uczestnikom i organizatorom wydarzenia, podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa lub w oparciu o umowę powierzenia.

PRAWA OSÓB, KTÓRYCH DANE DOTYCZĄ:

Osoba, której wizerunek będzie przetwarzany ma prawo do dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania, a także do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.