Aktualności
Kolejny singiel!
Ruszył zespół Ula Kozielska i Kuba Wilczek czyli Green Pig!
Bardzo gorąco zapraszamy do wysłuchania ich pierwszego kawałka!
GRATULUJEMY i PROMUJEMY !!!
Poprawiony ( piątek, 14 grudnia 2018 10:04 ) "ZIMOWE KRAJOBRAZY Z KOLĘDAMI"
Następnie na koncercie zadebiutowali uczniowie działającego od września w MDK im. dr. H. Jordana koła gry na gitarze pod opieką P. Ewy Janik. W dalszej części popularne kolędy zagrali uczniowie koła gry na pianinie. Niektóre utwory młodzi muzycy grali w duecie z instruktorem P. Jarosławem Janikiem.
Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz rękodzieła artystycznego, na którym pierwszy raz zaprezentowało swoją działalność koło kroju i szycia, którego opiekunem jest P. Jadwiga Gęsikowska. Wielki podziw gości wywołały tkaninowe choinki, dekoracyjne anioły i brodate świąteczne krasnale... Był to niezapomniany wieczór, podczas którego udzieliła się świąteczna atmosfera. Dziękujemy Pani Annie Sobieraj - Naczelnik Wydziału Edukacji UM za gratulacje dla wychowanków oraz podziękowania dla społeczności i instruktorów MDK im. dr. H. Jordana . W muzealnym, klimatycznym i niepowtarzalnym miejscu mogliśmy wspólnie złożyć życzenia: RADOSNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT!!! Poprawiony ( piątek, 14 grudnia 2018 11:04 ) Przygotowania do świąt
Poprawiony ( środa, 12 grudnia 2018 07:58 ) Zaproszenie
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich zapraszają na wernisaż XXIII wystawy uczestników kół plastycznych "ZIMOWE KRAJOBRAZY Z KOLĘDAMI", który odbędzie się 13 grudnia 2018 r . o godz.17.00 w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich. W programie:
Poprawiony ( środa, 12 grudnia 2018 08:00 ) Wycieczka do Zakopanego
Pierwszy dzień uczestnicy spędzili w Termach Chochołowskich, gdzie bawili się w kompleksie basenów termalnych. Drugiego dnia dzieci zwiedziły Muzeum Tatrzańskie, spacerowały po Krupówkach.
Poprawiony ( wtorek, 11 grudnia 2018 07:35 ) Warsztaty zdobienia pierników w Świetlicy MDK
Mieli okazję poznać jak funkcjonuje Młodzieżowy Dom Kultury, zobaczyć jak prowadzone są zajęcia oraz zapoznać się z historią naszej placówki. Jednak głównym powodem przyjścia do MDK były warsztaty ozdabiania pierników. Powstały naprawdę piękne prace, spośród których w ramach konkursu wybrano i nagrodzone trzy najlepsze.
Poprawiony ( poniedziałek, 10 grudnia 2018 13:08 ) Mikołaj w MDK-u!
Nikt nie dostał rózgi, ponieważ u nas są tylko grzeczne dzieci. Każde otrzymało słodki upominek. Spotkanie uświetniły trzy aniołki, które przepięknie zagrały na anielskich gitarach. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy i bawiliśmy się z naszym gościem. Dziękujemy kochany Mikołaju za to, że zawsze o nas pamiętasz. Do zobaczenia za rok! Poprawiony ( piątek, 07 grudnia 2018 13:11 ) Rozśpiewane spotkanie z Mikołajem
Poprawiony ( piątek, 07 grudnia 2018 12:44 ) Zajęcia plastyczne
Dzisiaj z masy solnej powstały przecudne aniołki Poprawiony ( piątek, 07 grudnia 2018 11:58 ) Portret MIKOŁAJA
Dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Panią Annę Styś - w ramach Klubu Twórczości Jordankowo wykonały portrety Mikołaja. Tym akcentem zapraszają wszystkich uczestników zajęć na spotkanie mikołajkowe w czwartek 6 grudnia 2018 roku o godzinie 16:00 do Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana.
Poprawiony ( środa, 05 grudnia 2018 11:24 ) V Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych "MAGIA TAŃCA"
1 grudnia 2018 roku w Rybniku odbył się V Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych "MAGIA TAŃCA" 2018. Festiwal zorganizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku i Dom Kultury w Rybniku - Niedobczycach. Festiwal był skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek kulturalno-oświatowych z całego kraju. Głównym celem konkursu była konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych. W festiwalu udział wzięły również zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich. Zespół taneczny KLEKS i PANOPTICUM zdobył wyróżnienie III stopnia. Serdecznie gratulujemy. Poprawiony ( poniedziałek, 03 grudnia 2018 15:55 ) ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO
Miękki i puchaty, mały lub duży - święto najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci – pluszowego misia, zostało hucznie zorganizowane na terenie naszej placówki. Każdy z gości przyniósł ze sobą swojego ulubionego Misia i wraz z nim uczestniczył w zabawie. Były historie o Misiu, gry i zabawy a na koniec nie zabrakło odśpiewania wszystkim misiom „Sto lat” oraz słodkiego „co-nie-co”. Dziękujemy za tak liczne przybycie i cudowną zabawę.
Poprawiony ( czwartek, 29 listopada 2018 09:01 ) XXII Ogólnopolski Festiwal Tańca im. A. Marka w MDK w Lublińcu
W Festiwalu uczestniczyły również zespoły taneczne działające w naszym Młodzieżowym Domu Kultury: Zespół Kleks, Panopticum i Impuls grupa A. Zespół taneczny Kleks za etiudę „Wydostać się, uwolnić się" w kategorii Inne Formy Tańca zdobył Wyróżnienie, natomiast Zespół taneczny Panopticum za etiudę „Obok Was” zdobył II miejsce. Gratulujemy! Poprawiony ( poniedziałek, 26 listopada 2018 10:16 ) II Noc w Jordanie!
II Nocka w Jordanie za nam - odbyła się pod hasłem "Zdrowo i na sportowo". Oczywiście uczestnicy nie wyspali się zbytnio, ale za to mieli mnóstwo ciekawych zajęć, m.in.: odwiedziło ich wielu gości: instruktorka jogi, trener, szefowe zdrowej kuchni, a nawet troszkę odmieniona Magda Gessler
Filmik z porannego rozruchu :) - zobacz jeśli chcesz :) Poprawiony ( poniedziałek, 26 listopada 2018 09:20 ) Finał Siemianowickiego Festiwalu Piosenki "Jesień Wspomnień" 2018
Organizatorami imprezy objętej patronatem prezydenta Rafała Piecha były Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana i Siemianowickie Centrum Kultury.
Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 50 uczestników z okolicznych miast sąsiadujących z Siemianowicami Śląskimi.
Fundatorami nagród są prezydent miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie, Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana oraz Siemianowickie Centrum Kultury.
Wielkie Podziękowania przesyłamy na ręce Pani Moniki Małycha oraz dla solistów-tancerzy z Klubu Flamenco, którzy ubarwili przerwę konkursową swoimi występami.
I kategoria szkoły podstawowe IV-VI
II kategoria VII – VIII i GIMNAZJUM
IV kategoria ZESPOŁY
Gratulujemy
Poprawiony ( czwartek, 22 listopada 2018 09:15 ) |
Siemianowicki Festiwal Piosenki "Jesień Wspomnień"
DZIŚ 21.11.2018 GODZINA 16:00 SCK - PARK TRADYCJI!!!
Serdecznie zapraszamy :) Poprawiony ( środa, 21 listopada 2018 10:14 ) |
Kolejne urodziny Misia!
28 listopad - URODZINY MISIA godzina 16:00 Zapraszamy - koniecznie zabierz swojego MISIA:)
Poprawiony ( wtorek, 20 listopada 2018 12:35 ) |