Aktualności
Otwarte Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Poprawiony ( poniedziałek, 25 grudnia 2017 22:56 ) Konkurs Kolęd i pastorałek w Klubie Karaoke
KONKURS od 17.00 - 18.45!!! Poprawiony ( piątek, 22 grudnia 2017 11:49 ) Spotkanie z Mikołajem - Klub Przedszkolaka!
Uczestników klubu zapraszamy do zabawy na godzinę 15:00. Poprawiony ( wtorek, 05 grudnia 2017 15:34 ) Bal Mikołajkowy dla uczniów SP Nr 6
Dzieci pod opieką animatorów wzięły udział w grach, zabawach i konkursach. Dużą niespodzianką była wizyta Mikołaja, który wszystkich uczniów obdarował prezentami. Dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Poprawiony ( wtorek, 05 grudnia 2017 14:53 ) Urodziny Misia w MDK Jordan ♥♥♥
Koncert finałowy Siemianowickiego Festiwalu Piosenki „Jesień wspomnień”
W tym roku konkurs miał szczególny charakter ponieważ odbył się w ramach Jubileuszu 80 - lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich. Organizatorami imprezy byli Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana i Siemianowickie Centrum Kultury. Nad festiwalem objął patronat prezydent miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech. Do konkursu zgłosiło się 83 uczestników z Katowic, Bytomia, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Sączowa i Siemianowic Śląskich. Konkurs rozpoczął się 27.11.2017 roku, przesłuchaniami w Willi Fitznera, w których wspomagały instruktorów MDK swoją pracą zaproszone uczennice II Liceum Ogólnokształcącego dzisiejszego ZS NR 3. Wszystkie występy zostały nagrane i wysłane do przesłuchania Jurorom za pomocą Internetu. Przesłuchań internetowych dokonali:
Wyłonili najciekawsze ich zdaniem wykonania i 21 wykonawców piosenek zostało zaproszonych do Finałowego Konkursu, który odbył się już na scenie Parku Tradycji. Młodzi artyści, tym razem w obecności Jury w składzie:
zaprezentowali swoje piosenki przed widownią. Publiczność i Jury byli zachwyceni poziomem wykonawczym wokalistów i uhonorowali większość artystów. Wyniki obrad Jury /finał 1.12.2017r./
W tym roku dodatkową atrakcją było wprowadzenie NAGRODA PUBLICZNOŚCI dla najlepszego występu wieczoru. Wygrała ją jedna z najmłodszych uczestniczek konkursu – ZOFIA STAWICKA Siemianowicki Festiwal Piosenki "Jesień wspomnień" jest imprezą o charakterze cyklicznym i na stałe wpisał się w tradycję naszej placówki. Impreza ma charakter regionalny a jej celem jest promocja naszego miasta w regionie. Podejmując inicjatywę organizacji festiwalu chcieliśmy stworzyć młodym artystom możliwość konfrontacji, prezentacji ich dorobku oraz wymiany doświadczeń. Termin organizacji festiwalu jest nieprzypadkowy, jesień to czas zadumy i wspomnień a naszym zamysłem jest przybliżenie twórczości nieżyjących artystów i ocalenie ich dorobku od zapomnienia. Fundatorami nagród są Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie, Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana oraz Siemianowickie Centrum Kultury. Serdecznie gratulujemy!
Poprawiony ( wtorek, 05 grudnia 2017 15:49 ) Urodziny Pluszowego Misia!
25 listopada przypada święto najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela każdego dziecka – pluszowego misia.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija… 29 listopada 2017 roku zapraszamy do MDK im. dr. H. Jordana na kolejne Urodziny Pluszowego Misia!
Każdy może przynieść ze sobą swojego pluszaka i wziąć udział w zabawie.
Gość specjalny - Pani GABRIELA KOTAS - poetka i miłośniczka pluszowych misiów. Serdecznie zapraszamy!
Poprawiony ( piątek, 24 listopada 2017 13:41 ) Koncert piosenek patriotycznych
Wszystkim, którzy pomogli w organizacji koncertu, jak również tym którzy wzięli udział w tym wydarzeniu serdecznie dziękujemy.
Poprawiony ( czwartek, 16 listopada 2017 09:55 ) UWAGA ! KONKURS PLASTYCZNY!
Zapraszamy wszystkich uczestników zajęć do udziału w konkursie plastycznym pt. "Zaprojektuj jubileuszowy jordanowski kubek!" Format projektu: prostokąt o wymiarach 23cm x 9cm Technika: czarno-biały lub kolorowy rysunek, malarstwo, wycinanka, grafika komputerowa, komiks... Tematyka: działalność, misja, logo, koła zainteresowań MDK... Na Wasze prace czekamy do końca listopada. Jury w składzie: instruktorzy i reprezentacja wychowanków MDK dokona wyboru projektu, który będzie zrealizowany na pamiątkowym, jubileuszowym kubku. Jeśli masz pytania dotyczące konkursu zgłoś się do instruktora plastyki p. Anny Styś. Poprawiony ( poniedziałek, 13 listopada 2017 07:31 ) Sielskie Klimaty - ciąg dalszy...
W tym roku mimo niesprzyjającej pogody chorzowski skansen odwiedziło 1200 uczniów wszystkich rodzajów szkół naszego województwa. Jury w składzie:
zakwalifikowało 360 prac do wystawy, a 40 młodych artystów otrzymało nagrody i wyróżnienia. Miło nam, że laureatką tej cyklicznej imprezy została wychowanka naszej placówki JULIA MIŁEK , która zdobyła wyróżnienie. Gratulacje!!! Poprawiony ( poniedziałek, 13 listopada 2017 07:19 ) Zapraszamy na Koncert do Jordanu!
Poprawiony ( czwartek, 16 listopada 2017 09:50 ) SUPERBELFER 2017 !!!
Gratulacje dla naszej Pani Bożeny Lempa !!!
SUPERBELFER 2017 !!!
Poprawiony ( poniedziałek, 13 listopada 2017 08:40 ) Najpiękniejszy pies rasy Husky!
Gratulujemy zwycięzcom! Oli Sychcie - pomysłodawczyni konkursu oraz jej mamie, która przekazała nagrody DZIĘKUJEMY! Poprawiony ( poniedziałek, 13 listopada 2017 08:18 ) Mistrzem Miesiąca PAŹDZIERNIKA - KARAOKE!!!
Dziękujemy. Poprawiony ( poniedziałek, 13 listopada 2017 08:39 ) Wielkiej Gali sztuk walk i walk siłowych 2017
W trakcie gali zbierano fundusze na leczenie Sylwii Korniluk, mieszkanki Siemianowic Śląskich, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, w wyniku powikłań okołoporodowych.
Dziękujemy za możliwość prezentacji i udziału w tym szczytnym przedsięwzięcia. Poprawiony ( poniedziałek, 13 listopada 2017 07:47 ) |
Muzyczne zajęcia organizowane przez Panią Ewę ze świetlicy!
Poprawiony ( czwartek, 19 października 2017 09:56 ) |
Klasycy Rocka!
Wykonali utwór zespołu WHAM PT WAKE ME UP w tłumaczeniu Bogumił Kliś. Wszyscy wykonawcy zostali bardzo miło przyjęci i świetnie się bawili w przyjaznej jordanowi sali willi Fitznera. Poprawiony ( piątek, 13 października 2017 14:24 ) |